World festival of first animations
October
5-8
2022
hu en
2022.09.13.

The short film programme of Primanima is here!


 

 

VERSENYPROGRAM
COMPETITION PROGRAMME

Fiatal rendezők versenyprogram 1
Young Directors Competition 1  

  • Deep Water / Mély víz_Anna DUDKO (UKR)
  • Love in the Time of Corona / Szerelem a korona idején_SZUCHER Ágnes (ROU/HUN)
  • Blue Fear / Kékszemű szörnyeteg_Marie JACOTEY, Lola HALIFA-LEGRAND (FRA)
  • Oh, Whose Is the Rye / Hej, kié a rozs..._Anna SHVEIGOLZ (RUS)
  • I Want to Be Bored / Unatkozni akarok_Magda KREPS (GBR)
  • Supper / Vacsora_BÁRÁNY Dániel (HUN)
  • Sisters / Nővérek_Andrea SZELESOVÁ (CZE)
  • Age-mates / kor-társak_MUCSI Milán (HUN)
  • Room / Szoba_Yujing CHEN (GBR)
  • Sisiphescu_Maria Simina DIMANCEA (ROU)
  • Resting Fog / Nyugvó köd_FÁBIÁN Nikolett (HUN)
  • Untitleded / Cimtelentelen_LAM Mau Sum, WONG Ho Yi (HKG)
  • Goodbye Jérôme! / Viszlát Jérôme!_Gabrielle SELNET, Adam SILLARD, Chloé FARR (FRA)  

 

Fiatal rendezők versenyprogram 2
Young Directors Competition 2  

  • The Pattern _BOGYÓ Péter (HUN)
  • Hierophany / Hierofánia_Maria NITEK (POL)
  • Persona_Sujin MOON (KOR)
  • Due to Legal Reasons This Film Is Called Breaking Bert / Szerzői okokból kifolyóla ezt a filmet Breaking Bertnek hívják_Anne ISENSEE (DEU)
  • Maze / Útvesztő_CORNEJO Judith, KOMÁN Kitti (HUN)
  • Girl in the Water / Lány a vízben_Shi-Rou HUANG (TWN)
  • Modo De Vida - A Goan Sketchbook / Modo De Vida - Szkeccsfüzet Goából_Rohit KARANDADI (IND)
  • The Record / A lemez_Jonathan LASKAR (CHE)
  • Somebody Take the Wheel / Valaki vegye át a kormányt!_Kenzie SUTTON (USA)
  • I am Gábor Zsolt Károlyi / Károlyi Gábor Zsolt vagyok_GYURKÓ Vitéz (HUN)
  • Sierra_Sander JOON (EST)  

Fiatal rendezők versenyprogram 3
Young Directors Competition 3  

  • 3 geNARRATIONS / 3 geNARRÁCIÓ_Paulina ZIÓŁKOWSKA (POL)
  • Another One for Daddy / Még egyet apuka kedvéért_KAJLIK Eszter (HUN),
  • Poum Poum!_Damien TRAN (FRA)
  • Password to the ***** / Jelszó a *********-hoz_SZEGEDI Adél (HUN)
  • Cost of Curiosity / A kíváncsiság ára_Rachel FITZGERALD (IRL)
  • Cherry Bone / Meggymag_Evgenia GOSTRER (DEU)
  • Farewell / Búcsú_SZÉNÁSY Zsófia (FRA)
  • Red Shoes / Piros cipők_Anna PADĚROVÁ (CZE)
  • Drunk / Részeg_Nikita MESHCHERYAKOV (RUS)
  • Cufufu_Bruno QUAST (EST)
  • Above the Clouds / Felhők felett_HÁRSHEGYI Vivien (HUN)  

Fiatal rendezők versenyprogram 4
Young Directors Competition 4  

  • Eyes Wide Open / Tágra nyílt szemek_Laura PASSALACQUA (FRA)
  • Lesser of Two Evils / A kisebbik rossz_HORESNYI Máté (HUN)
  • A Story for 2 Trumpets / Mese 2 trombitára_Amandine MEYER (FRA)
  • Graziano and the Giraffe / Graziano és a zsiráf_Fabio ORLANDO, Tommaso ZERBI (ITA)
  • Golden Margarite / Festő pipitér_Keren KARASIK (ISR)
  • Love, Dad / Szeretlek, apa_Diana CAM VAN NGUYEN (CZE)
  • No Shortcuts / Nincs egérút_Kadi SINK (EST)
  • Ashes / Hamu_Joanna DUDEK (POL)
  • The "Milky" Way_PENCZ Patrik, NÉMETH Natália (HUN)
  • In the Upper Room_Alexander GRATZER (HUN)
  • Zoon_Jonatan SCHWENK (DEU)  

Primanima Masters versenyprogram 1
Primanima Masters Competition 1  

  • The Stork / A gólya_Morten TŠINAKOV, Lucija MRZLJAK (EST)
  • Intermission_BUCSI Réka (HUN)
  • The 2 Shoes / A 2 cipő_Paul DRIESSEN (FRA/NLD)
  • Money and Happiness / Pénz és boldogság_Ana NEDELJKOVIĆ, Nikola MAJDAK Jr. (SRB/SVN/SVK)
  • All Those Sensations in My Belly / Minden érzés a gyomromban_Marko DJEŠKA (HRV/PRT)
  • Vadim on a Walk / Vadim sétálni megy_Sasha SVIRSKY (RUS)
  • Rites of Spring / Tavaszi áldozat_Yiorgos TSANGARIS (CYP)
  • Bird in the Peninsula / Madár a félszigeten_Atsushi WADA (FRA/JPN)  

Primanima Masters versenyprogram 2
Primanima Masters Competition 2  

  • Sogni al campo_Magda GUIDI, Mara CERRI (FRA/ITA)
  • Terra Incognita_Adrian DEXTER, Pernille KJAER (FRA/DNK)
  • Regular / Normál_Nata METLUKH (USA/UKR)
  • Bestia_Hugo COVARRUBIAS (CHL)
  • Epidemia / Járvány_Kristjan HOLM (EST)
  • In the Big Yard Inside the Teeny-Weeny Pocket / Az udvaron, az icipici zsebben_Yoko YUKI (JPN)
  • Hide / Búvóhely_Daniel GRAY (FRA/HUN/CAN)  

Primanima Masters versenyprogram 3
Primanima Masters Competition 3

  • Oneluv_Varya YAKOVLEVA (RUS)
  • Affairs of the Art / Művészeti ügyek_Joanna QUINN (GBR/CAN)
  • My Father's Damn Camera! / Apám istenverte kamerája!_Miloš TOMIĆ (SVN)
  • Yugo_Carlos GÓMEZ SALAMANCA (COL/FRA)
  • Granny's Sexual Life / Nagyi szexuális élet_Urška DJUKIĆ, Émilie PIGEARD (SVN/FRA)
  • Hotel Kalura_Sophie Koko GATE (GBR)
  • Plantarium_Tomek DUCKI (POL/HUN)
  • backflip / hátraszaltó_Nikita DIAKUR (DEU/FRA)

Primanima Masters versenyprogram 4
Primanima Masters Competition 4 
 

  • Dog-Apartment / Kutya-ház_Priit TENDER (EST)
  • Polka-Dot Boy / Pöttykóros fiú_Sarina NIHEI (FRA)
  • The Bones / A csontok_Cristóbal LEÓN, Joaquín COCIÑA (CHL)
  • Amok_TURAI Balázs (HUN/ROM)
  • Anxious Body / Nyugtalan test_Yoriko MIZUSHIRI (FRA/JAP)
  • Bagatelle_CSÁKI László (HUN)
  • The Fourth Wall / A negyedik fal_Mahboobeh KALAEE (IRN)
  • Glazing / Mázolmány_Lilli CARRÉ (USA)
  • Steakhouse_Špela ČADEŽ (SVN/DEU/FRA)  

Gyerekfilmek 1
Children's Films 1  

  • Franzy's Soup-Kitchen / Franzy leveskonyhája_Ana CHUBINIDZE (GEO/FRA)
  • Bemol / A csalogány éneke_Oana LACROIX (CHE)
  • Cat and Bird / A macska és a madár_Franka SACHSE (DEU)
  • Trails of the Morning / A Hajnal nyomában_Maša AVRAMOVIĆ (FRA)
  • Little Karl and the Elephants / Kicsi Karl és az elefánt_Friedrich KIEßLING (DEU)
  • Befriend the Wind / Barátságban a széllel_Aneta PAULÍNY (CZE)
  • Patouille and the Parachute Seeds / Patouille és az ejtőernyős magok_Inès BERNARD-ESPINA, Mélody BOULISSIÉRE, Clémentine CAMPOS (FRA)
  • Under the Clouds / Felhők alatt_Vasilisa TIKUNOVA (RUS)
  • Children of Gainmore: How They Found It / A varázslatos kő_Petr MISCHINGER (CZE)  

Gyerekfilmek 2
Children's Films 2  

  • Bristles / Ecsetek_Quentin HABERHAM (NLD)
  • I'm Not Afraid! / Nem félek!_Marita MAYER (DEU/NOR)
  • Papa Is Big, I Am Small / Apa hatalmas, én meg kicsi vagyok_Anya RU, Masha RUMYANTSEVA (ITA)
  • Don't blow it up / Ne fújd fel magad!_Alžbeta MAČÁKOVÁ MIŠEJKOVÁ (CZE)
  • YAY / Jee!_Anne ISENSEE (USA)
  • Cat and Moth / A macska és a lepke_India BARNARDO (CAN)
  • Marea / Árapály_Giulia MARTINELLI (CHE)
  • Luce and the Rock / Luce és a Szikla_Britt RAES (BEL/NLD/FRA)
  • Ink / Tinta_Joost VAN DEN BOSCH, Erik VERKEK (NLD)  

Gyerekfilmek 3
Children's Films 3  

  • Damn It! / A fenébe!_Elena WALF (DEU)
  • Letters from the Edge of the Forest / Levelek az erdő széléről_Jelena OROZ (HRV)
  • Cat Princess / Macskakirálylány_TAMÁS Iván (HUN)
  • Hello Stranger / Hahó, idegen!_Julia OCKER (DEU)
  • Kiko and the Animals / Kiko és az állatok_Yawen ZHENG (FRA/CHE)
  • Urban Legends: Hysteria / Városi legendák: Hiszti_GLASER Kati (HUN)
  • Theo, the Water Tower / Theo, a víztorony_Jaimeen DESAI (FRA/CHE)
  • Hungry / Az éhség_Raphaelle MARTINEZ (FRA)
  • Sounds Between the Crowns / Dalok az erdőből_Filip DIVIAK (CZE)  

Gyerekfilmek 4
Children's Films 4  

  • The Thrilling Tales of Dreadful Draco: Dr. Akula / Draco a borzasztó: Dr. Akula_KELEN Bálint (HUN)
  • A Tiny Tale / Pici mese_Sylvain CUVILLIER, Chloé BOURDIC, Théophile COURSIMAULT, Noémie HALBERSTAM, Maÿlis MOSNY, Zijing YE (FRA)
  • My Name is Fear / Félelemmek hívnak_Eliza PŁOCIENIAK-ALVAREZ (DEU)
  • Alaska / Alaszka_Oxana KUVALDINA (RUS)
  • The Two Wolves / A két farkas_KAJLIK Eszter (HUN)
  • The Most Boring Granny in the Whole World / A világ leuncsibb nagyija_Damaris ZIELKE (DEU)
  • The Child and the Goose / A kisfiú és a lúd_Jade CHASTAN, Alice FAILLA, Justine HERMETZ, Sophie LAFLEUR, Vincent LENNE, Jérôme GINESTA (FRA)
  • Il Formaggio / A sajt_Claudio GIUSTI (ITA)
  • My Jumpsuit / Az overálom_Maria ZHELEZNOVA (RUS)  

Gyerekfilmek 5
Children's Films 5

  • Elevator Alone / Magányos liftezés_Anastasia PAPADOPOULOU (GRC)
  • Cornstalk / Gabonaszár hercegnő_Anastasia ZHAKULINA (RUS)
  • The Laugh / A nevetés_Capucine GOUGELET (FRA)
  • The Queen of the Foxes / A rókakirálylány_Marina ROSSET (CHE)
  • The Seagulls / A sirályok_Lara MATTELART (FRA)
  • The Boy and the Elephant / A kisfiú és az elefánt_Sonia GERBEAUD (FRA)
  • Fledglings: Balczó / Cserebogarak: Balczó_B. NAGY Ervin (HUN)
  • Blocks / Építőkockák_Adrian JAFFÉ (DEU)
  • Steps / Lépcsők_Tatiana MOSHKOVA, Marina MOSHKOVA (RUS)
  • Autosaurus Rex_Marcel BARELLI (CHE)  

Gyerekfilmek 6
Children's Films 6  

  • Puddle Portal / Pocsolyaportál_TÓTH Alexandra, HORVÁTH Hanna, VADÁSZ Bence, SNEKSZER Ágnes, ILLÉS Haibo (HUN)
  • Curtain-up at Sundown / Függönyt fel napnyugtakor!_Cécile ROBINEAU (FRA)
  • The Invention of Less / A kevesebb néha több_Noah ERNI (CHE)
  • Mom is Always Right / Anyunak mindig igaza van_Marie URBÁNKOVÁ (CZE)
  • Intervals / Cukrászda_Mitchelle TAMARIZ (FRA)
  • When I Am Sad / Amikor szomorú vagyok_Lilit ALTUNYAN (ARM/FRA)
  • In Nature / A természetben_Marcel BARELLI (CHE)
  • Kiki, The Feather / Kiki, a kismadár_Julie REMBAUVILLE (FRA)
  • 100 Miles / 100 mérföld_Louis BODART (CAN)
  • Eye of the Whale / A bálna szeme_Giorgia BONORA, M. Lucia SCHIMMENTI, Francina RAMOS, Tess TAGLIAFERRO (ITA)
  • Kibitz_Il-hyun KIM (KOR)
  • Snails' Breakfast / A csigák reggelije_Eugeniy FADEYEV (RUS)
  • Wonderment / Csodálkozás_Martin CLERGET (FRA)
  • Hello Monsieur / Jó napot, uram!_Joséphine GOBBI (FRA)  

PrimaTeen versenyprogram 1
PrimaTeen competition 1

  • Louis I. King of the Sheep / I. Lajos, a birkák királya_Markus WULF (DEU/USA)
  • Anna and Manon Go to the Sea / Anna és Manon a tengernél_Catherine MANESSE (FRA)
  • Black Slide / Fekete csúszda_Uri LOTAN (GBR/ISR)
  • My Grandma / A nagymamám_SZILÁGYI Lilla (HUN)
  • Weekday Night / Pizsiparti_Rachel SAMSON (CAN)
  • Rotsethornet_Karolína PRAVDOVÁ (CZE)
  • Sanctuary / Menedék_Eva MATĚJOVIČOVÁ (CZE)
  • Plans for Love / Szerelem, tervezve_Claire SICHEZ (FRA)
  • Faded Blue / Puha kék_PÁLOS Emma Lili, ECKENSBERGER Lilian (HUN)
  • Thoughts About My Body_GÁTI Ráhel (HUN)
  • 5P3L3_Dagnis STIKANS (LTV)
  • A Bite of Bone / Harapásra kemény_Koji YAMAMURA (JPN)

 

PrimaTeen versenyprogram 2
PrimaTeen competition 2

  • Other Half / Másik felem_Lina KALCHEVA (GBR)
  • Gen Tree / Égig érő suhancok_Ronni SHALEV, Alon SHARABI, Hod ADLER (ISR)
  • Thunder / Mennydörgés_Hugo GLAVIER (FRA)
  • Spring Roll Dream / Tavaszi tekercs_Mai T P VU (GBR)
  • Letter to a Pig / Levél egy disznóhoz_Tal KANTOR (FRA/ISR)
  • Pachyderme / Vastagbőrűek_Stéphanie CLÉMENT (FRA)
  • The Immoral / Az erkölcstelen_Ekin KOCA (FRA)
  • My Fat Arse and I / A kövér hátsóm és én_Yelyzaveta PYSMAK (POL)

PANORÁMAPROGRAM
PANORAMA PROGRAMME

Night Moves 1: Nemzetközi panoráma
Night Moves 1: International Panorama

  • I Still Remember / Még emlékszem_CHILTON Flóra (HUN)
  • Comeback / Visszatérés_Vladimir LESCHIOV (LVA)
  • 15.10.2021 / 2021.10.15._BORBÉLY Sára Anna (HUN)
  • Butterfly Jam / Pillangólekvár_Shih-Yen HUANG (FRA)
  • All My Scars Vanish in the Wind / Elfújja a szél minden sebem_María Angélica RESTREPO, Carlos David VELANDIA (COL)
  • Your Own Bullshit / A saját hülyeséged_Daria KOPIEC (POL)
  • Microcassette - The Smallest Cassette I've Ever Seen / Mikrokazetta - A legkisebb kazetta, amit valaha láttam_Igor BEZINOVIĆ, Ivana PIPAL (HRV/SRB)
  • The Garbage Man / A kukásember_Laura GONÇALVES (PRT)  

Night Moves 2: Nemzetközi panoráma
Night Moves 2: International Panorama  

  • Flow / Sodrás_ESZES Fruzsina (HUN)
  • The Last Fable / Az utolsó mese_BÚZÁSI Gyopár-Orsolya (HUN)
  • I Am One Type of Flower / Egy típusú virág vagyok_Pataki SZANDRA (HUN)
  • Mom, What's Up With the Dog? / Anya, mi a baja a kutyának?_Lola LEFEVRE (FRA)
  • Blumentanz / Virágtánc_Raito LOW (TWN)
  • Love / Szerelem_TÓTH Viktória (HUN)
  • Two of Us / Ketten_BERA Viktória (HUN)
  • Mute Bird / Néma madár_OFF Luca Teodóra (HUN)
  • Sunday / Vasárnap_Nyári EMMA (HUN)
  • Eyes and Horns / Szemek és szarvak_Chaerin IM (DEU/USA)
  • Pentola_Leo ČERNIC (ITA)  

Night Moves 3: Nemzetközi panoráma
Night Moves 3: International Panorama  

  • Red Giant / Vörös óriás_Anne VERBEURE (BEL)
  • Fleeting: Here & There / Múló idő: Itt és ott_Gilnaz ARZPEYMA (CAN)
  • Searching / Keresés_BORSÓS Fruzsina (HUN)
  • Baroudeur_Mauro CARRARO (CHE)
  • Dog Days / Punnyadt meleg_ASBÓTH Lili (HUN)
  • At Spiral's End / Becsavarodás_Eliška KERBACHOVÁ (CZK)
  • Alexander Mosolov: Three Pieces / Alekszandr Mosolov: Három darab_Natalia RYSS (RUS/BLR)
  • Don't Die on Me / Meg ne halj nekem_Ori GOLDBERG (ISR)
  • Cured / Kigyógyulva_CSUTORÁS Márton (HUN)
  • Recents / Nemrég_Sophia BAZALGETTE (EST)
  • Loner_VERESS Nikoletta (HUN)
  • Sometimes I Don't Know Where the Sun / Néha nem tudom, hol van a nap_Samantha AQUILINO (CHE)
  • No Worries! / Semmi baj!_BELLA Tamara (HUN)
  • Point of View / Nézőpont_HORVÁTH Hanna (HUN)
  • Cucumbers / Uborkák_Leonid SHMELKOV (RUS/FRA)  

Night Moves 4: Nemzetközi panoráma
Night Moves 4: International Panorama  

  • Peripato_BOGYÓ Péter (HUN)
  • THING / DOLOG_Malte STEIN (DEU)
  • Numbered_BOLGÁR Emese (HUN)
  • Old Gramophone's Ghostly Tones / Borzalom a gramofon hangján_Zuzana ČUPOVÁ, Martina TOMKOVÁ, Kryštof ULBERT (CZK)
  • Crumbs of life / Életmorzsák_Katarzyna MIECHOWICZ (POL)
  • Impossible Figures and Other Stories I / Lehetetlen alakok és egyéb történetek: 1. rész_Marta PAJEK (POL/CAN)
  • Boddyssey_Jonas BIENZ (CHE)
  • First Ones / Elsők_PENCZ Patrik (HUN)
  • Krak / Repedés_Stan LIEVENS (BEL)
  • Easter Eggs / Húsvéti tojás_Nicolas KEPPENS (BEL/FRA/NLD)