World festival of first animations
October
5-8
2022
hu en
2022.10.11.

Awards of the 10th Primanima!

A 10. PRIMANIMA DÍJAZOTTJAI

AWARDS OF THE 10TH PRIMANIMA

 

 

Primanima Nagydíj

Grand Prix

Alexander Gratzer - In the Upper Room (HUN)

_

Macskássy Gyula-díj a legnépszerűbb magyar animációnak

Macskássy Gyula Award for The Most Popular Hungarian Talent

Bogyó Péter - The Pattern (HUN)

_

George Pal-díj a legígéretesebb magyar animációs tehetségnek

George Pal Award for The Most Promising Hungarian Talent

Fábián Nikolett - Nyugvó köd / Resting Fog (HUN)

_

Legjobb elsőfilm

Best First Film

Sander Joon - Sierra (EST)

_

Legjobb diplomafilm

Best Graduation Film

Shi-Rou Huang - Lány a vízben / Girl in the Water (TWN)

_

Legjobb diákfilm

Best Student Film

Szegedi Adél - Jelszó a *********-hoz / Password to the ***** (HUN)

_

Kamila Dohnalová különdíja

Kamila Dohnalová's special mention

Fabio Orlando, Tommaso Zerbi - Graziano és a zsiráf / Graziano and the Giraffe (ITA)

_

Thomas Renoldner különdíja

Thomas Renoldner's special mention

Bruno Quast - Cufufu (EST)

_

Nicolai Troshinsky különdíja

Nicolai Troshinsky's special mention

Amandine Meyer - Mese 2 trombitára / A Story for Two Trumpets (FRA)

_

A nemzetközi zsűri különdíja

The International Jury's joint special mention

Gyurkó Vitéz Mihály - Károlyi Gábor Zsolt vagyok / I am Gábor Zsolt Károlyi (HUN)

_

Primanima Masters fődíj

Primanima Masters Main Award

Adrian Dexter, Pernille Kjær - Terra Incognita (FRA/DNK)

_

Fülöp József különdíja

József Fülöp's special mention

Nata Metlukh - Normál / Regular (USA/UKR)

_

Kreif Zsuzsanna különdíja

Zsuzsanna Kreif's special mention

Atsushi Wada - Madár a félszigeten / Bird in the Peninsula (FRA/JPN)

_

Szekeres Csaba különdíja

Csaba Szekeres's special mention

Turai Balázs - Amok (HUN/ROM)

_

Gyerekfilm- és PrimaTeen zsűri fődíja a legjobb PrimaTeen filmnek

The Children's Films and PrimaTeen Jury's Award for the Best PrimaTeen Film

Markus Wulf - I. Lajos, a birkák királya / Louis I. King of the Sheep (DEU/USA)

_

Gyerekfilm- és PrimaTeen zsűri különdíja a legjobb PrimaTeen filmnek

The Children's Films and PrimaTeen Jury's special mention

Claire Sichez - Szerelem, tervezve / Plans for Love (FRA)

_

Gyerekfilm- és PrimaTeen zsűri fődíja a legjobb gyerekfilmnek

The Children's Films and PrimaTeen Jury's Award for the Best Children's Film

Filip Diviak - Dalok az erdőből / Sounds Between the Crown (CZK)

_

Gyerekfilm- és PrimaTeen zsűri különdíja a legjobb gyerekfilmnek

The Children's Films and PrimaTeen Jury's special mention for the Best Children's Film

Ana Chubinidze - Franzy leveskonyhája / Franzy's Soup-Kitchen (GEO/FRA)

_

My Beloved Animation-díj

My Beloved Animation Award

Yiorgos Tsangaris grafikusművész, animációsfilm-alkotó, fesztiválszervező (CYP)

Yiorgos Tsangaris graphic artist, animated film director and festival programmer

_

PrimAlter-díj

PrimAlter Award

Sander Joon - Sierra (EST)

_


PrimaSound-díj magyar animációnak

PrimaSound Award for hungarian animation

Hárshegyi Vivien - Felhők felett / Above the Clouds (HUN)

Hangdizájn / Sound Design: Kalotás Csaba

_

PrimaSound-díj nemzetközi animációnak

PrimaSound Award for international animation

Keren Karasik - Festő Pipitér / Golden Margarite (ISR)

Hangdizájn / Sound Design: Amit Buium

_

PrimaSound különdíj

PrimaSound Jury's special mention

.

Jonatan Schwenk - Zoon (DEU)

Hangdizájn / Sound Design: David Kamp

.

Sander Joon - Sierra (EST)

Hangdizájn / Sound Design: Matis Rei

.

Jonathan Laskar - A lemez / The Record (CHE)

Hangdizájn / Sound Design: Jonathan Laskar

_


A Diákzsűri kedvenc rövidfilmje

Student Jury Award

Bogyó Péter - The Pattern (HUN)

_

A PrimaKids zsűri kedvenc filmje, megosztva

Primakids Joint Award

Noah Erni - A kevesebb néha több / The Invention of Less (CHE)

Filip Diviak - Dalok az erdőből / Sounds Between the Crown (CZK)

_

Csermák Tibor-díj a közönség körében legnépszerűbb magyar gyerekfilmnek

Csermák Tibor Award for The Most Popular Hungarian Children's Film

Kelen Bálint - Draco a borzasztó: Dr. Akula / The Thrilling Tales of Dreadful Draco: Dr. Akula (HUN)

_

A legnépszerűbb nemzetközi gyerekfilm a közönség szavazata alapján

Audience Award for The Best International Children's Film

Marita Mayer - Nem félek! / I'm Not Afraid! (DEU/NOR)

_

Legnépszerűbb nemzetközi rövidfilm

Audience Award for The Best International Shorr Film

Sander Joon - Sierra (EST)